Kezdetét vette a Magyar Gyermekorvosok Társasága idei Nagygyűlése Pécsett. A több mint 400 résztvevővel idén először hibrid formában zajló konferenciára határon innen és túl érkeztek gyermekgyógyászok. Több mint 120 témában zajlanak előadások, amelyek immáron a digitális térben is követhetők lesznek élőben. A pécsi ünnepélyes megnyitón dr. Gárdos László, a szervezet elnöke azt mondta: nehéz, kihívásokkal teli időszakon vannak túl, a koronavírus-járvány jelentős terheket rótt az ellátórendszerre, de a gyermekgyógyászok nagyszerűen helytálltak. Megköszönve emberfeletti munkájukat úgy fogalmazott: valamennyien példás áldozatkészségről, odaadásról és lelkiismeretességről tettek tanúbizonyságot.
Nagy jelentőségű, hogy a gyermekgyógyászok konferenciáján két év után most személyesen is találkozhat a szakma – hangsúlyozta Pécsett, a Kodály Központban tartott ünnepélyes köszöntőjében dr. Gárdos László, a Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke, utalva arra: tavaly a rendezvény a pandémia miatt elmaradt. A koronavírus-járvány időszakáról szólva elmondta: a pandémia új helyzet elé állította a gyermekorvosokat, ami nemcsak a betegellátást, hanem a munkaszervezést is érintette, megerősítve egyúttal egy korábban már bevált, de most az új helyzet miatt a figyelem középpontjába került kommunikációs forma, a telemedicina fontosságát. Úgy vélte, „a távkonzultáció a jövőben is velünk marad, és nagymértékben csökkentheti az orvosi várókban feleslegesen eltöltött időt, az elpazarolt szülői szabadnapokat és az indokolatlan iskolai hiányzásokat. További értékes hozadéka, hogy a komolyabb problémákkal érkező gyermekekre több értékes idő jut”.
A magyar gyermekorvosok és a területen dolgozók a Magyar Gyermekorvosok Társasága legnagyobb, éves szakmai rendezvényén 2021. június 24-26. között Pécsett értékelik a gyermekegészségügy helyzetét. Összegzik, hogy a koronavírus-járvány miképpen érintette a gyermekellátást, a gyermeksürgősségi ellátást, hogyan történt a poszt-COVID több szervi gyulladásos betegek kezelése, van-e szerepe a fertőzés megelőzésében a D-vitaminnak, miképpen fogadták és alkalmazták az orvosok és a szülők a távkonzultációt, emellett szó lesz a gyermekpszichiátriai ellátás kihívásairól, a prevencióban fontos egészségértésről, a gyermekgyógyászatból a felnőtt betegellátásba kerülés időszakának fontos kérdéseiről, a gyermekdiabetológia modern technológiáiról, valamint a határon túli magyar gyermekegészségügy aktualitásairól. Az utóbbi évek hagyományaihoz híven szakmapolitikai kérdéseket is megvitatnak a résztvevők: a hazai és nemzetközi színtéren is elismert professzorok, kiváló tudósok, neves orvosok, kutatók. Az eseményen átadják a Társaság rangos díjait.
(Fotó:iranypecs.hu)