Eredményhirdetéssel zárult január végén az év praxisa a Kárpát medencében” pályázat, melyet az Országos Alapellátási Intézet hirdetett meg.
A pályázat célja az orvostársadalom iránti megbecsülés kifejezése volt. „Az év praxisa a Kárpát medencében” díjra háziorvosokat és nővéreket jelölhettek a hálás páciensek Magyarország és a határon túli magyarlakta településekről. A beérkezett pályaműveket először jeles közéleti személyiségekből álló zsűri értékelte, melynek során figyelembe vették a jelöltek szakmai tudását, hivatásszeretetét, empátiáját, szolgáltatásának minőségét és a beérkezett ajánlások számát is. Összesen 218 érvényes pályázatból 10 magyar és 10 határon túli praxist választott ki a zsűri. A nyertesek végső sorrendjét az internetről beérkezett majd 100 000 szavat döntötte el. A díjazottak között volt dr. Mitrán Mónika berettyóújfalusi gyermekháziorvos is, akinek ezúton is szeretettel gratulálunk.
Hálás betegei a következő szavakkal ajánlották a Doktornőt:„Dr. Mitrán Mónika a gyermekeim háziorvosa volt Berettyóújfaluban. Mikor odaköltöztünk a két nagyobbik gyermeket "csak" átvette, de a harmadik fiamat, Ricsikét, születésétől fogva ismerte, gyógyította, szerette. A szó szoros értelmében születésétől fogva gyógyította,mert a kórházból tüdőgyulladással adták ki a kicsit, és a doktornő kétheti áldozatos munkájának eredményeként gyógyult meg a kisfiú. Naponta többször jött hozzánk el, gyógyszerezte, ő vitte el röntgenre is, szavak nincsenek arra, hogy leírjam, mennyire szívén viselte a gyermek sorsát. Pedig megtehette volna, hogy beutalja a kórházba, de meghallgatta a kérésemet, hogy szeretném, ha otthon kezelné a gyermeket. A betegség után megkértem a doktornőt, hogy nem-e jönne el hetente, hogy megvizsgálja a gyermeket. Másfél évig (!) minden héten eljött és megnézte a kisfiút, s további 1 évig kéthetente járt hozzánk. Összebarátkoztunk, beszélgettünk, a két nagyobb gyermeket is alaposan megismerte, olyan volt, mint egy jóságos nagymama. Nagyon szerettük és szeretjük ma is. SOHA nem kért ellenszolgáltatást, nem várt el hálapénzt, ajándékokat, önzetlenül cselekedett, a szabadidejét áldozta ránk! Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a praxisában mi nem vagyunk kivételes eset, mert mindenkihez lelkiismeretesen, kedvesen és szeretettel közelít. Több évtizedes gyógyítási tapasztalata mellett könnyen megtalálja a hangot a gyermekekkel, s ami nehezebb dolog a szülők bizalmát is könnyen elnyeri.
Mindazért amit fentebb leírtam, úgy érzem, hogy neki ítélhető "Az év praxisa a Kárpát-medencében" díj.” „A kisfiúnk három héttel hamarabb született. Az első héten doktornő minden nap lelkiismeretesen jött, hasznos tanácsokkal látott el bennünket. Szinte ugyanúgy aggódott a piciért, ahogyan mi, a szülei. Már két és féléves a kisfiúnk, még mindig ugyanazt az odaadást érzem doktornőnél, mint az első napokban. Figyelemmel kíséri az új kutatási eredményeket, próbál minél hatékonyabb gyógymódot találni, hogy minél kevesebb antibiotikumot kelljen használni, a gyógyulás érdekében. A vizsgálatoknál mindig nagyon kedves, türelmes, pillanatok alatt, ráhangolódik a gyermek lelkiállapotára. Nemcsak gyógyít, de ezt szívvel-lélekkel teszi. Nagyon szeretjük a doktornőt. Mindenképpen megérdemli „ Az év praxisa” díjat, ezért javasoljuk a zsűri számára őt.”
„Történet helyett leírom, hogy miért fontos nekem Mitrán doktor néni. Mónika néni gyermekkoromban volt a háziorvosom. Nagyon megszerettem kedvességét, azt, hogy annyira értett a gyerekek nyelvén. Felnőttként mikor megtudtam, hogy babát várok, felkerestem, megkértem, hogy legyen születendő gyermekem háziorvosa is. Időközben elköltöztünk Dunakeszire, megszületett második kislányom is. Bár nem egy településen élünk: az én gyerekeim háziorvosa Mónika néni maradt. Sokan furcsán néznek rám, amikor megkérdezik, hogy ki a háziorvosunk és azt felelem, hogy Mónika néni Berettyóújfaluban. Nagyon nagy biztonságérzetet ad az ő tudása, tapasztalata és őszintesége. Sokat jelent a vizsgálatokon varázslatos személyisége.
Nagyon nagy szeretettel ajánlom a díjra.”